Přeskočit na obsah

Steaky z hovězího masa s omáčkou z vajec a vína

Steaky z hovězího masa s omáčkou z vajec a vína, Předpisy, Jakákoli kategorie, Jakákoli kuchyně, Hlavní jídla, Americká kuchyně, Steaky

Složení porce 4

Bílé suché víno ¼ šálku

Hovězí svíčková 900 g

Šalotka 1 kus

Estragonové listy 2 polévkové lžíce

Vaječný žloutek 3 kusy

Máslo 150 g

Sůl 1 čajová lžička

Citronová šťáva 1 čajová lžička

Mletý černý pepř 1 čajová lžička

Rostlinný olej 70 ml

Bílý vinný ocet ¼ šálku

Pokyny k vaření 25 minut + 20 minut

1 Na omáčku smíchejte v hrnci víno, ocet, nadrobno nakrájenou šalotku, nasekané estragonové lístky (1 lžíci si nechte) a vařte, dokud se víno a ocet téměř neodpaří a nezmenší se objem asi na dvě lžíce. Tekutinu přeceďte přes sítko.

2 V malém hrnci smíchejte žloutky s přecezenou vinno-octovou tekutinou, vložte do parní lázně a za stálého míchání vařte, dokud žloutky mírně nezhoustnou.

3 Ke žloutkům přidejte máslo, které jste předtím nakrájeli na 8 stejných kousků. Vhazujte máslo po jednom kousku a trpělivě čekejte, až se každý kousek zcela rozpustí. Za stálého míchání přidávejte máslo.

4 Když se rozpustí poslední kousek másla, nalijte do tekutiny 1 lžíci octa, citronovou šťávu, 1 lžíci estragonu a po půl lžičce soli a pepře. Vše rychle promíchejte, odstavte z ohně, přikryjte a nechte 20 minut stát v hrnci s horkou vodou.

5 Hovězí žebírka nakrájejte na čtyři kusy a posypte je solí a pepřem.

READ
Řecká pita s kuřecím souvlaki

6 Do rozpálené těžké pánve nalijte velké množství oleje (tak, aby bylo pokryto dno) a až začne prskat, vložte do něj steaky. Maso opékejte 5 minut z každé strany.

7 Upečené steaky vyjměte z pánve, přikryjte je fólií a nechte 5 minut odpočívat.

8 Maso podávejte s omáčkou, kterou jste si připravili dříve.

Tip k receptu Omáčku lze vařit současně s masem a ihned podávat, aniž by se čekalo na její mírné vychladnutí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nv-author-image

Camille Camirand

Award winning, top performer, and proven leader*Sales-driven, customer focused and innovative problem solver, motivated to exceed goals*Expert in total event life cycle including managing client expectations, proposals, contract negotiation, event planning, food and beverage operations, execution and analysis, in high volume 4 Star, four diamond settings and upwards of 500,000 sq.ft of space.*Experienced in people management, including relationship management, mentorship, performance appraisals, motivation, training and development, hiring and corrective and progressive discipline*Leader and advocate in Corporate Social Responsibility practices. .
LinkedIn.com